Desky na lavice

AKCE - Doprava zdarma! při nákupu nad 2000 Kč

Akce - doprava zdarma při nákupu nad 2000 kč
Olše černá

Dřevo olše černé má světle načervenalou hnědou barvu. Je typické svou trvanlivostí a v mokrém prostředí tvrdne. Navíc dobře vzdoruje vlhkosti a drží stálý tvar.

Thermowood olše a osika

Olše je dřevinou, která se velmi dobře udržuje a má krásný odstín červené. Osika je světlé barvy s výrazným leskem s čistými světlými liniemi bez suků a smolníků. Zde navíc v tepelné úpravě.

Osika

Osika je dřevo světlé barvy s výrazným leskem s čistými světlými liniemi bez suků a smolníků. Osika je také velmi odolná proti oxidaci a žloutnutí.

Thermowood topol

Tepelně ošetřené topolové dřevo má kromě krásné barvy a vůně i množství vlastností zvyšujících jeho odolnost. Měkké dřevo je extrahováno, díky čemuž získává pevnost a je vysoce odolné.

Abachi

Abachi je dřevo vrby africké. Disponuje vynikajícími vlastnostmi pro použití v sauně - zejména nízká tepelná vodivost, lehkost a měkkost.

Thermowood abachi

Tepelně ošetřené desky africké vrby abachi se vyznačují velmi nízkou tepelnou vodivostí, proto jsou vhodné pro stavbu interiéru sauny, hlavně pro saunové lavice, opěrky a podlahové rošty. Materiál je

Cedr

Cedr na lavice je krásné různobarevné dřevo s hodně výraznou kresbou.

Thermowood lípa

Lipové dřevo THERMOWOOD je ideálním materiálem pro stavbu sauny. Dřevo je zpracováno v autoklávech na patentované technologii, po které je dřevina stabilní, nemění svůj tvar ani zbarvení.

Hemlock

Dřevo Hemlock je odolné dřevo z kanadského jedlovce. Vyniká svou bezsukovostí a téměř nulovou smolnatostí.

Thermowood borovice

Dřevo z borovice je charakteristické mírným červeným nádechem. Časem dřevo ještě ztmavne a dotvoří krásný kontrast s interiérem. Zde navíc v tepelné úpravě.

Dřevo na lavice do sauny musí být dostatečně silné a odolné - v sauně jsou na materiál kladeny daleko vyšší nároky než v běžném prostředí – časté střídání extrémních teplot, vysoká vlhkost, pot – taková kombinace vyžaduje velmi kvalitní a odolný materiál. Severské dřevo na lavice tyto požadavky splňuje – je pevnější a pracuje méně než dřevo z našich klimatických podmínek. Nejvíce zatížené jsou v sauně právě lavice, které jsou v neustálém kontaktu s nepříznivými vlivy, jako jsou bakterie a pot. Proto je vhodné zvolit vždy ten nejkvalitnější materiál, jakým je severská olše či osika.

Finský smrk na lavice vaší sauně zase vtiskne neopakovatelnou atmosféru tradiční finské sauny. Každý suk pak dotváří přirozenou přírodní atmosféru v sauně tak, jak ji milují Finové. Smrkové dřevo vylučuje velice málo pryskyřice a světlá barva dřeva zůstává stálá po mnoho let.

Výjimkou mezi severskými materiály v naší nabídce je abachi – africká vrba. Je to měkčí, řídké, velmi lehké dřevo, vlastnostmi se podobající balze používané v leteckém modelářství. Abachi se vyznačuje nízkou tepelnou vodivostí, takže je příjemné na sezení,  a saunující nepálí ani při kontaktu s holou pokožkou. Stejně jako všechny africké dřeviny abachi nemá letokruhy (dřevo roste ve stejných podmínkách po celý rok), ale vyznačuje se krásnou vlasovou kresbou.

Pro zvýšení trvanlivosti dřeva je často využíván proces jeho tepelné úpravy. Tzv. thermowood je tepelně upravené dřevo, které si zachovává svůj tvar i po mnoha letech. Tepelné zpracování probíhá  pouze za pomoci tepla a vodní páry a celý výrobní proces je naprosto ekologický - Více zde.

Důležitá je též pravidelná péče o dřevo – například parafínový olej zvyšuje odolnost vůči vlhkosti a saunové čističe pomáhají udržovat v sauně hygienické podmínky. Výsledkem péče o dřevo v sauně je výrazné prodloužení jeho trvanlivosti.

Finská sauna nabízí nejširší sortiment dřeva na saunové lavice na českém trhu, veškerý materiál vedeme stále skladem a zasíláme do 24 hodin. Kromě toho nabízíme i lavicové hrany či kompletní hotové lavice

Filtrování:


Cena

Řazení produktů

Druh dřeva
Úprava dřeva
Délka desky (mm)
Šířka desky (mm)
Tloušťka desky (mm)

Desky na lavice abachi 80x22x2000mm

Cena: 132,00 Kč

Desky africké vrby ABACHI jsou charakteristické svým světlým zbarvením a vyznačují se velmi nízkou tepelnou vodivostí, proto jsou vhodné pro stavbu interiéru sauny, hlavně pro saunové lavice, opěrky a podlahové rošty. Materiál je velmi lehký a měkký. Při saunování je příjemný na sezení a nepálí ani při doteku holým tělem. Dovoz z Pobřeží slonoviny, Ghana. Profil: 22x80x2000mm, prodává se po jednotlivých deskách. Prodej pouze na celé kusy.

Desky na lavice osika THERMOWOOD 21x90x2100mm (5ks/bal.) SHP

Cena: 138,00 Kč

Dřevěné desky ze dřeviny osika černá pro stavbu lavic sauny. Dřevo je zpracováno v autoklávech na tzv.THERMOWOOD. Po tomto zpracování je dřevina stabilní, nemění svůj tvar ani zbarvení. Dovoz ze Skandinávie. Profil: 21x90x2100mm, prodává se 5ks/bal.

Desky na lavice osika 21x90x2100mm (5ks/bal) SHP

Cena: 136,00 Kč

Desky severské osiky pro stavbu lavic v sauně, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým světlým zbarvením. Profil: 21x90x2100mm, prodává se ve vazcích po 5ks. Podmínky: prodej zboží po balících 5 ks/balení.

Desky na lavice abachi 80x22x2200mm

Cena: 132,00 Kč

Desky africké vrby ABACHI jsou charakteristické svým světlým zbarvením a vyznačují se velmi nízkou tepelnou vodivostí, proto jsou vhodné pro stavbu interiéru sauny, hlavně pro saunové lavice, opěrky a podlahové rošty. Materiál je velmi lehký a měkký. Při saunování je příjemný na sezení a nepálí ani při doteku holým tělem. Dovoz z Pobřeží slonoviny, Ghana. Profil: 22x80x2200mm, prodává se po jednotlivých deskách. Prodej pouze na celé kusy.

Desky na lavice olše 28x90x2100mm (4ks/bal.) SHP

Cena: 146,00 Kč

Dřevěné desky ze dřeviny olše černé pro stavbu lavic sauny. Dovoz ze Skandinávie. Profil: 28x90x2100mm, prodává se ve svazcích po 4ks. Podmínky dodací: prodej zboží po balících 4 ks/balení.

Desky na lavice Scala Borovice THERMOWOOD 26x117x4200mm D4

Cena: 161,00 Kč

Desky na lavice borovice THERMOWOOD, se suky. Profil: 26x117 mm.

Desky na lavice osika THERMOWOOD 21x90x1800mm (5ks/bal.), SHP

Cena: 138,00 Kč

Dřevěné desky ze dřeviny osika černá pro stavbu lavic sauny. Dřevo je zpracováno v autoklávech na tzv.THERMOWOOD. Po tomto zpracování je dřevina stabilní, nemění svůj tvar ani zbarvení. Dovoz ze Skandinávie. Profil: 21x90x1800mm, prodává se 5ks/bal.

Desky na lavice osika 28x120x2100mm (4ks/bal.), SHP

-15%
Cena: 153,00 Kč

Desky severské osiky pro stavbu lavic v sauně, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým světlým zbarvením. Profil: 28x120mm, prodává se ve vazcích po 4 ks/bal.

Desky na lavice abachi 80x22x2700mm

Cena: 132,00 Kč

Desky africké vrby ABACHI jsou charakteristické svým světlým zbarvením a vyznačují se velmi nízkou tepelnou vodivostí, proto jsou vhodné pro stavbu interiéru sauny, hlavně pro saunové lavice, opěrky a podlahové rošty. Materiál je velmi lehký a měkký. Při saunování je příjemný na sezení a nepálí ani při doteku holým tělem. Dovoz z Pobřeží slonoviny, Ghana. Profil: 22x80x2700mm, prodává se po jednotlivých deskách. Prodej pouze na celé kusy.

Desky na lavice osika 21x90x1800mm (5ks/bal.), SHP

Cena: 136,00 Kč

Desky severské osiky pro stavbu lavic sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým světlým zbarvením. Profil: 21x90mm, prodává se ve vazcích po 5ks.

Desky na lavice osika 28x120x2400mm (4ks/bal.), SHP

Cena: 180,00 Kč

Desky severské osiky pro stavbu lavic v sauně, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým světlým zbarvením. Profil: 28x120mm, prodává se ve vazcích po 4 ks/bal.

Desky na lavice osika 21x90x2700mm (5ks/bal.), SHP

Cena: 136,00 Kč

Desky severské osiky pro stavbu lavic sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým světlým zbarvením. Profil: 21x90mm, prodává se ve vazcích po 5ks.

Desky na lavice abachi 80x22x1900mm

Cena: 132,00 Kč

Desky africké vrby ABACHI jsou charakteristické svým světlým zbarvením a vyznačují se velmi nízkou tepelnou vodivostí, proto jsou vhodné pro stavbu interiéru sauny, hlavně pro saunové lavice, opěrky a podlahové rošty. Materiál je velmi lehký a měkký. Při saunování je příjemný na sezení a nepálí ani při doteku holým tělem. Dovoz z Pobřeží slonoviny, Ghana. Profil: 22x80x1900mm, prodává se po jednotlivých deskách. Prodej pouze na celé kusy.

Desky na lavice olše 28x90x2400mm (4ks/bal.) SHP

Cena: 146,00 Kč

Dřevěné desky ze dřeviny olše černé pro stavbu lavic sauny. Dovoz ze Skandinávie. Profil: 28x90x2400mm, prodává se ve svazcích po 4ks. Podmínky dodací: prodej zboží po balících 4 ks/balení.

Desky na lavice abachi 95x25x2000mm HO

-15%
Cena: 129,00 Kč

Desky africké vrby ABACHI HOTHRO HOTHRO jsou charakteristické svým světlým zbarvením a vyznačují se velmi nízkou tepelnou vodivostí, proto jsou vhodné pro stavbu interiéru sauny, hlavně pro saunové lavice, opěrky a podlahové rošty. Materiál je velmi lehký a měkký. Při saunování je příjemný na sezení a nepálí ani při doteku holým tělem. Dovoz z Pobřeží slonoviny. Profil: 25x95x2000mm, prodává se po jednotlivých deskách. Prodej pouze na celé kusy.

Při souhrném nákupu
nad 2000Kč

Doprava zdarma

Certifikované obchodní podmínky dTest