Počet položek: 0 ks
Celková cena: 0 Kč

Finské/suché sauny

Tak jedinečná sauna jako je jedinečný její majitel.

Sauna.cz ve spolupráci s Finským výrobcem HARVIA Vám nabízí  širokou nabídku saun tak, aby splnila požadavky, přání a nároky každého majitele. 

Vyberte si z rozsáhlé nabídky domácích a komerčních finských saun. Skladem máme interiérové modely výrobce Harvia, které byly navrhnuty se skandinávským respektem k přírodě. Nás tým odborníků je také schopen navrhnout a postavit sauny na míru podle vašich přání. Vzhled vaší sauny lze také dotvořit mnohými drobnějšími doplňky. S výrobou saun máme mnohaleté zkušenosti, pravidelně také navštěvuje odborné semináře přímo ve Finsku.

Prodáváme sauny do interiéru i exteriéru. Před nákupem je vždy třeba promyslet, kolik máte na domácí saunu prostoru a kam ji chcete umístit. V naší nabídce máme sauny jak pro malé prostory (např. do panelového bytu je ideální koupelová sauna Capella), tak i pro ty větší (např. Harvia Claro).  

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Pro vytopení finské i suché sauny se používají kamna v různých výkonových verzích. Elektrická saunová kamna nebo kamna na dřevo vám saunu vyhřejí na teploty mezi 65 až 110 ºC. Na kamnech jsou umístěny speciální kameny, na které se čas od času ve finské sauně nalévá voda. Vzniklá pára pak v sauně dočasně zvyšuje vlhkost vzduchu. Často se kameny pro posílení pozitivních účinků saunování také polévají vonnými esencemi. Finské a suché sauny jsou obvykle dřevěné stavby konstruované tak, aby byly od okolí dobře tepelně izolovány.

Pravidelné saunování výrazně posiluje imunitní systém člověka. V sauně dochází k odplavování škodlivých látek z organismu, uvolnění dýchacích cest a celkové relaxaci. Saunování je také prospěšné pro srdce.

Novinky

Finská sauna Sentio Medium

Cena: 44 397,00 Kč

Finská sauna Sentio Medium o rozměrech 195x156x204cm, materiál smrk. Součástí sauny jsou 2x50cm široké lavice, opěrka hlavy, ventilace, bezpečnostní ohrádka pro saunová kamna, světlo se stínítkem (bez žárovky), 3x silikonový kabel 5x15mm pro saunová kamna. Dveře s čirým sklem lze umístit na pravou nebo levou stranu sauny. Do sauny Sentio Medium jsou vhodná saunová kamna Harvia Vega BC60E či Nordex Next E o výkonu 6kW a ovládací jednotka Finn Control DC9.

Sauna RAKSA 2200x2200x2150 Dark TW olše

Cena: 181 379,00 Kč

Tradiční sauna RAKSA o rozměrech 2200x2200x2150, materiál DARK THERMOWOOD - olše, dveře o tloušťce 10 mm v čirém provedení, rukojeť PREMIUM v kombinaci dřeva a kovu. Do sauny jsou určena pouze saunová kamna HARVIA Virta HL110. LED osvětlení je umístěno ve stropní části sauny, LED osvětlené pásky pod lavicemi.

Finská sauna 180x180 cm se skleněnou stěnou, kartáčovaný smrk

-17% Cena: 63 211,00 Kč

Tradiční finská sauna o rozměru 180x180 cm, výška 200 cm s celoskleněnou přední stěnou (2 okna 5x19, tvrzené, 8 mm, čiré). Horizontální obložení jsou z vysoce kvalitního kartáčovaného smrku, lavice jsou z osiky. Celoskleněné dveře do sauny 7x19, tvrzené 8 mm sklo barvy čiré, klasické hranaté madlo, panty Abloy. Topidlo není zahrnuto v ceně. Dodávka obsahuje: horní a dolní lavice, ohrádku kamen, zádovou a podkolenní opěrku, dřevěný rošt, světlo se stínítkem pod lavicí a LED osvětlení ve stropě, které je ovládáno spínačem z vnějšku sauny. Cena nezahrnuje montáž a dopravu (21 % DPH), v případě montáže je účtováno 15% DPH (prohlášení o sociálním bydlení). Montáž a dopravu Vám rádi individuálně naceníme.