Počet položek: 0 ks
Celková cena: 0 Kč

Finské/suché sauny

Tak jedinečná sauna jako je jedinečný její majitel.

Sauna.cz ve spolupráci s Finským výrobcem HARVIA Vám nabízí  širokou nabídku saun tak, aby splnila požadavky, přání a nároky každého majitele. 

Vyberte si z rozsáhlé nabídky domácích a komerčních finských saun. Skladem máme interiérové modely výrobce Harvia, které byly navrhnuty se skandinávským respektem k přírodě. Nás tým odborníků je také schopen navrhnout a postavit sauny na míru podle vašich přání. Vzhled vaší sauny lze také dotvořit mnohými drobnějšími doplňky. S výrobou saun máme mnohaleté zkušenosti, pravidelně také navštěvuje odborné semináře přímo ve Finsku.

Prodáváme sauny do interiéru i exteriéru. Před nákupem je vždy třeba promyslet, kolik máte na domácí saunu prostoru a kam ji chcete umístit. V naší nabídce máme sauny jak pro malé prostory (např. do panelového bytu je ideální koupelová sauna Capella), tak i pro ty větší (např. Harvia Claro).  

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Pro vytopení finské i suché sauny se používají kamna v různých výkonových verzích. Elektrická saunová kamna nebo kamna na dřevo vám saunu vyhřejí na teploty mezi 65 až 110 ºC. Na kamnech jsou umístěny speciální kameny, na které se čas od času ve finské sauně nalévá voda. Vzniklá pára pak v sauně dočasně zvyšuje vlhkost vzduchu. Často se kameny pro posílení pozitivních účinků saunování také polévají vonnými esencemi. Finské a suché sauny jsou obvykle dřevěné stavby konstruované tak, aby byly od okolí dobře tepelně izolovány.

Pravidelné saunování výrazně posiluje imunitní systém člověka. V sauně dochází k odplavování škodlivých látek z organismu, uvolnění dýchacích cest a celkové relaxaci. Saunování je také prospěšné pro srdce.

Novinky