Osvětlení

Světlo je velmi důležitým prvkem každé sauny. Správně zvolené saunové osvětlení pomůže dokreslit její vzhled a zpříjemnit relaxování. Volba světla se nesmí podcenit. Vedle teploty kamen a designu sauny je to třetí nejvýraznější prvek, který člověk v sauně vnímá. Z toho důvodu se snažíme nabízet zákazníkům jak světla standardní žárovková, tak i světla napájená pomocí technologie světelných vláken s možností různých barevných efektů či intenzity.

Ctíme zásadu, že jemnější tlumené a rozptýlené světlo je do sauny vhodnější než ostré jasné osvětlení. To má na saunujícího dva efekty – zaprvé fyziologické zklidnění organismu a zadruhé psychologický efekt – člověk je uvolněnější, když není vidět každá jeho křivka.

Světlo do sauny Harvia je základní saunové světlo. Je vybaveno závitem pro klasickou žárovku E14. Aby bylo světlo tlumenější, doporučujeme ho odstínit vkusným stínítkem. Má krytí IP44 do sauny (norma ČSN o krytí světel) a je z bezpečnostního skla.

Efekty z optických vláken do sauny

Ideálním osvětlením do sauny je speciální řešení, které pomocí jednoho centrálního zdroje světla a optických světlovodů rozvádí světlo do dalších světelných prvků, jako jsou lampy, čočky, teploměry nebo podsvícení kamen. Toto řešení nepotřebuje žádnou údržbu a přitom vám v sauně vydrží po celou dobu její životnosti bez jakékoliv ztráty svítivosti.

V nabídce najdete samostatné projektory (ty se dělí podle typu prostředí, kde budou instalovány), dále svazky optických vláken (plastové či skleněné). Plastová vlákna jsou určená pro prostory s teplotou do 80ºC např. pod saunové lavice nebo do opěrek. Skleněná vlákna jsou odolná do 200ºC, a proto se hodí kamkoliv do sauny.

Vlákna se dají použít jako hlavní osvětlení, jež vám ze stropu po obvodu sauny krásně osvěcuje strukturu dřeva nebo jako hvězdné nebe, které se rozprostírá po celém stropu sauny. Také je možné vlákna umístit do opěrek či pod lavice do sauny, případně do různých designových koncovek Cariitti – například teploměrů, různých krystalů či nádob na vodu.

Hvězdné nebe

Hvězdné nebe Cariitti navodí příjemný dojem hvězd ve vaší sauně. Projektor vytváří realistický efekt podobný skutečným hvězdám, při němž světlo problikává. Počet vláken je volitelný a záleží na velikosti vaší sauny i na vašich požadavcích hustoty hvězd.

Můžete si vybrat i teplotu barev hvězd a křišťálové koncovky, díky nimž je pocit luxusu a opravdových hvězd ještě intenzivnější.

 

Barevná terapie

Barvy mají významný vliv na zdravotní stav člověka. Chromoterapie (barevná terapie) je léčebná metoda využívající účinků barev na lidskou psychiku. Barva světla ovlivňuje naše vnímání teploty, času, soustředění se a celkové psychologické rozpoložení člověka. Díky barevné terapii Harvia Color Therapy můžete pomocí  přiložené řídící jednotky nastavit požadovanou barvu světla, upravit jas a rychlost změny barev. Při samotném saunování pak můžete klidně i zavřít oči, světlo z terapie vnímáte i skrze zavřená víčka, a stále tak na vás působí.

Osvětlení parní sauny

Pro osvětlení parní sauny jsou vhodná plastová vlákna pro přenos světla a projektor umístěný mimo parní kabinu. Vybírat můžete z nepřeberného množství kombinací projektorů, vláken a koncovek – pro tlumené osvětlení pod parní lavice se osvědčila trvanlivá a bezúdržbová koncovka S-PAVER.

Osvětlení relaxačních zón, tepidárií, ochlazoven

Abyste doma neměli kolem vaší krásné sauny nehezky vypadající okolí, nabízíme širokou škálu doplňkového osvětlení. Osvětlení Cariitti se specializuje na prostory, které je náročné osvítit, jako jsou právě sauny nebo bazény. V nabídce má ale i podhledová a interiérová světla tohoto výrobce.

 

Filtrování:


Cena

Řazení produktů

Žárovka otřesu vzdorná E14, 40W

Cena: 45,00 Kč

Žárovka svíčková čirá E14/40 Watt,230V, prodejní obal: 1 ks, 390lm, barva (teplota) světla teple bílá.

Saunové světlo se stínítkem Legend - black/černá

Cena: 1 975,00 Kč

Světlo do sauny obsahuje kovový kryt (černý) s dřevěnými prvky, montážní ráměček, světlo s krytím IP44 se skleněným krytem a objímkou. Světlo je vybavené závitem pro standartní žárovku se závitem E14.

Saunové světlo se stínítkem - steel/nerez

-35%
Cena: 1 284,00 Kč

Světlo do sauny obsahuje kovový kryt (nerez) s dřevěnými prvky, montážní rámeček, světlo s krytím IP44 se skleněným krytem a objímkou. Světlo je vybavené závitem pro standardní žárovku se závitem E14.

Světlo do sauny HARVIA, IP44

Cena: 526,00 Kč

Světlo do sauny HARVIA. Montáž na stěnu ve svislé poloze. Do světla se dává 40W žárovka.

Rohové stínítko HARVIA Classic

Cena: 1 399,00 Kč

Stínítko HARVIA, rohové, bez světla!

Cariitti Sauna Linear LED Set 2M

Cena: 6 253,00 Kč

LED set pro osvětlení zádových opěrek a lavic. SET je kompletní, není třeba dokupovat žádné další příslušenství. Lišta Linear 2m. 2x LED 1W s kabelem 5m každá. Vhodný pro umístění v sauně.

Rohové stínítko HARVIA Lux

Cena: 1 452,00 Kč

Stínítko HARVIA, rohové, bez světla!

Sauna set VPL25-E511, 5 vláken

-25%
Cena: 7 450,00 Kč

Nový LED projektor VPL25, je snadný a jednoduchý na instalaci uvnitř sauny pod lavicemi. Profesionální projektor s krytím IP55, s dlouhou životností a bezpečností optických vláken. - výkon projektoru 2,1 W - 220 - 240 V AC / DC 700 mA - 50 000 h - 3000 K - Ra> 90 - 136 lm - Rozměry projektoru 100x150x80 mm - délky vláken S-Flex 1,5: 5 x 2,5m a S-Flex 2: 1 x 4,5 m

Stínítko do sauny SENTIOTEC - rohové, borovice

Cena: 716,00 Kč

Saunové stínítko na stěnu z borovice. Zakryje světlo a vytvoří příjemný efekt. Vhodné i pro umístění do rohu. Rozměry: 150x305x100mm

Světlo do sauny HARVIA, IP44, nový model

Cena: 611,00 Kč

Světlo do sauny HARVIA včetně krytí IP44 do sauny (norma ČSN o krytí světel), aktualizované verze dle nových norem, EU. Doporučuje se montáž na stěnu ve svislé poloze. Do světla se dává 40 W žárovka. Žárovka není součástí světla. Nutno zakoupit zvlášť.

LED osvětlení sauny HARVIA, světelné pásky 5 m

Cena: 5 157,00 Kč

Led světelné pásky - 5 metrů s transformátorem

Regulace HARVIA, řídící jednotka Griffin Colour CG170T

-25%
Cena: 10 816,00 Kč

Griffin Colour Light CG170T je jednotkou, která řídí barevné cykly světla v sauně a umožňuje tak relaxaci formou tzv. barevné terapie. Je to vědecky prokázaná vlastnost účinku světla na lidské zdraví.

HARVIA, náhradní sklo na světlo

Cena: 359,00 Kč

HARVIA, náhradní sklo na světlo

Barevný RGB Led pásek do sauny KOMPLET, IP65, 5 m

Cena: 4 060,00 Kč

Barevný LED pásek RGB s 16 barvami s transformátorem a s ovládacím panelem s 20 programy svícení. Voděodolný, vhodný do sauny. Typ LED - SMD 5050, napětí 12 V, 72 W, životnost 50 000/70 000 hodin. Délka 5 m, šířka 0,1 cm. Počet LED na pásku - 60 LED metr/ 300LED 5m. LED pásek je nová a moderní dekorace, má až 80 % úsporu energie, šetrný k živnotímu prostředí. Jednoduchá instalace - samolepící páska.

Cariitti Lighthouse LH-100 pro závit M8, fitinka

Cena: 1 675,00 Kč

Ozdobné zakončení Maják - pro vlákna Cariitti. Leštěný nerez, sklo Satin. Pro osvětlení s 3-4 mm vlákny. Rozmanité použití - pro sauny, koupelny, šatny. I pro projektor s barevnou změnou - celkové zabarvení zvoleným tónem nebo použití pro barevnou terapii.

Certifikované obchodní podmínky dTest