Počet položek: 0 ks
Celková cena: 0 Kč

Parní generátory

Parní generátory a technologie

Nová generace parních generátorů Helix a Helix Pro do parních saun se stylovým externím dotykovým ovládáním Sigma. Pomocí tohoto ovládacího panelu lze ovládat množství páry, vůni, osvětlení či ventilaci uvnitř sauny.

Harvia HGX (např. Helix 5,7 kW) je menší, ale účinný parní generátor pro domácí i komerční páry. Hlavními požadavky při navrhování byly spolehlivost a bezproblémový, jednoduchý provoz. Díky své kompaktní konstrukci může být instalován i v malém prostoru. Generátor je řízen dotykovým ovládacím panelem.

Harvia HGP (Helix Pro 30kW) je parní generátor určený pro komerční parní sauny a náročné lázeňské použití. Dodávka balení HGP zahrnuje parní generátor, řídící jednotku, teplotní senzor, automatický vypuštěcí ventil a aromapumpu. 

 

Výběr generátoru a jeho údržba

1. Stáhněte si z našich stránek manuál ke generátorům Harvia.

2. Podle tabulek v návodu zjistěte, jakou máte vodu. Kvalita vody, kterou bude parní generátor využívat, je velice důležitá. Informace o kvalitě vaší vody vám poskytnou v nejbližší vodárně nebo v místě, kde se vaše voda upravuje.

3. Pokud máte vlastní studnu, doporučujeme zakoupení testeru tvrdosti vody   (titrační metoda). Po tomto testu vám budeme schopni sdělit, zda je vaše voda vhodná pro generátor páry, nebo zda bude zapotřebí zakoupit úpravnu vody. V případě, že je voda vyhovující, je třeba pouze generátor pravidelně udržovat – důležité je zejména čištění od vodního kamene.                

Generátory jsou vhodné jak pro rodinné použití, tak pro komerční provoz. V komerčním provozu je vhodné před generátor umístit změkčovač vody. Tím se zamezí tvorbě vodního kamene. I v domácích podmínkách je někdy nutné předčistit vodu tak, aby vstupní požadavky na vodu byly dodrženy. V opačném případě generátor nebude správně fungovat. 

Generátory musí být zapojeny odpovědnou osobou a v případě nedodržení podmínek o zapojení, čištění a kvalitě vody bude snížena záruka na 3 měsíce.               

Filtrování:


Cena

Řazení produktů

Parní generátor HELIX 9 kW

Cena: 33 977,00 Kč

Parní generátor finského výrobce HARVIA. Přístroj je určený do středně velkých parních saun. Výkon rozpětí umožňuje podle druhu parní kabiny, tedy podle konstrukce použít přístroj v kabinách 3-17 m3. Je však nutná konzultace s odborníkem na problematiku parních saun. Dodávka obsahuje parní generátor, řídící panel, teplotní čidlo a parní trysku (1ks). Množství vyprodukované páry za hodinu je 12 kg. Zdroj 400 V. Kabel přívodu 5x2,5 mm.

Parní generátor HELIX 5,7 kW

Cena: 31 944,00 Kč

Parní generátor finského výrobce HARVIA. Přístroj je určený menších až středně velkých parních saun. Výkon rozpětí umožňuje podle druhu parní kabiny, tedy podle konstrukce použít přístroj v kabinách 2-11m3. Je však nutná konzultace s odborníkem na problematiku parních saun. Dodávka obsahuje parní generátor, řídící panel, teplotní čidlo a parní trysku (1ks). Množství vyprodukované páry za hodinu je 7,6 kg. Zdroj 400 V. Kabel přívodu 5x1,5 mm.

Parní generátor HELIX 10,8 kW

Cena: 38 696,00 Kč

Parní generátor finského výrobce HARVIA. Přístroj je určený do malých parních saun. Výkon rozpětí umožňuje podle druhu parní kabiny, tedy podle konstrukce použít přístroj v kabinách 10-21 m3. Je však nutná konzultace s odborníkem na problematiku parních saun. Dodávka obsahuje parní generátor, řídící panel, teplotní čidlo a parní trysku (1ks). Množství vyprodukované páry za hodinu je 14,6 kg. Zdroj 400 V. Kabel přívodu 5x2,5 mm.

Parní generátor HELIX 15 kW

Cena: 43 415,00 Kč

Parní generátor finského výrobce HARVIA. Přístroj je určený do velkých parních saun. Výkon rozpětí umožňuje podle druhu parní kabiny, tedy podle konstrukce použít přístroj v kabinách 12-28 m3. Je však nutná konzultace s odborníkem na problematiku parních saun. Dodávka obsahuje parní generátor, řídící panel, teplotní čidlo a parní trysku (1ks). Množství vyprodukované páry za hodinu je 20,1 kg. Zdroj 400 V. Kabel přívodu 5x6 mm.

Parní generátor HELIX PRO 21,6 kW

Cena na vyžádání

Profesionální parní generátor finského výrobce HARVIA. Přístroj je určený do velkých, provozně velmi vytížených parních saun. Výkon rozpětí umožňuje podle druhu parní kabiny, tedy podle konstrukce použít přístroj v kabinách 20-42 m3. Je však nutná konzultace s odborníkem na problematiku parních saun. Dodávka obsahuje parní generátor, řídící panel, teplotní čidlo, aromapumpu a automatický vypouštěcí ventil pro menší usazování vodního kamene. Množství vyprodukované páry za hodinu je 29,2 kg. Zdroj 400 V. Kabel přívodu 2*5x2,5 mm.

Parní generátor HELIX 4,5 kW

Cena: 29 984,00 Kč

Parní generátor finského výrobce HARVIA. Přístroj je určený do malých parních saun. Výkon rozpětí umožňuje podle druhu parní kabiny, tedy podle konstrukce použít přístroj v kabinách 2,5-11 m3. Je však nutná konzultace s odborníkem na problematiku parních saun. Dodávka obsahuje parní generátor, řídící panel, teplotní čidlo a parní trysku (1ks). Množství vyprodukované páry za hodinu je 5,5 kg. Zdroj 240/400 V.

Parní generátor HELIX 2,2 kW

Cena: 29 379,00 Kč

Parní generátor finského výrobce HARVIA. Přístroj je určený do malých parních saun. Výkon rozpětí umožňuje podle druhu parní kabiny, tedy podle konstrukce použít přístroj v kabinách 2-7 m3. Je však nutná konzultace s odborníkem na problematiku parních saun. Dodávka obsahuje parní generátor, řídící panel, teplotní čidlo a parní trysku (1ks). Množství vyprodukované páry za hodinu je 2,3 kg. Zdroj 240/400 V.

Parní generátor SENTIOTEC 7,5kW, 3-1 fáze

Cena: 58 358,00 Kč

Inovativní parní generátory s extrémním výkonem a spolehlivostí. Tyto nejnovější generátory jsou s digitální provozní jednotkou a připojením pro stmívání, ventilací a aromatickou pumpou. Lze je zakoupit o výkonu od 3kW až do 15kW, jejich vnější i vnitřní opláštění je vyrobené z nerezové oceli. Rozměry 540x245x470, určeno do sauny o velikost 4-15 m.