Izolace sauny

AKCE - Doprava zdarma! při nákupu nad 2000 Kč

Akce - doprava zdarma při nákupu nad 2000 kč

Jedny z nejdůležitějších požadavků při stavbě sauny či parní kabiny jsou bezpečnost a dlouholetá životnost. Samozhášivá minerální izolace skvěle drží teplo v sauně a navíc chrání vnější obal sauny před degradací. Zamezuje také riziku šíření případného požáru. Při nedostatečné izolaci navíc kamna nemusí saunu vůbec vytopit – a pokud ano, tak s velkou spotřebou energie a na úkor životnosti. Pokud si nejste jisti, jakou izolaci sauny zvolit, doporučujeme článek Jak si vybrat izolaci do sauny.

Pro komerční provozy požadavek na dokonalé zaizolování sauny platí dvojnásob. Proto nabízíme pouze prvotřídní materiál – pro finské sauny jsou to minerální desky o tloušťce min. 60 mm od finského dodavatele. Materiál je extrémně odolný proti požáru – jedná se o třídu „A1“.

Surovinou pro izolační desky je finský kámen, který se roztaví v pecích. Roztavený meziprodukt je pak přeformován na kamennou vlnu – materiál, který je známý pro svoje skvělé izolační vlastnosti. Navíc vyniká dlouhou životností a maximální požární ochranou.

Následně pak doporučujeme desky z obou stran opatřit hydroizolační ALU folií a mezery mezi jednotlivými deskami vyplnit ALU páskou se zvýšenou lepivostí pro dokonalou izolaci stěny sauny od vlhkosti.

Nejmodernější izolací sauny jsou PUR panely. Tyto tvrdé izolační panely neabsorbují vzdušnou vlhkost. Vzhledem k uzavřené buněčné struktuře tento materiál neabsorbuje ani nepřenáší vodu. Tato izolace je již z výroby opatřena odrazovou ALU vrstvou, takže potřebujete již jen ALU pásku na zacelení mezer. Izolace PUR o síle 30 mm má obdobné izolační vlastnosti jako minerální vata o síle 60 mm. Je to nejméně objemná izolace na trhu, která ušetří mnohdy vzácný prostor.

Proč je důležitá protipožární bezpečnost

Izolační řešení z kamenné vlny jsou bezpečnější a pohodlnější pro uživatele, ale i šetrné pro životní prostředí.  

Díky využití ohnivzdorných izolačních materiálů v budovách se jejich uživatelé mohou cítit bezpečněji a pohodlněji. Kamenná vlna je vyráběna z kamene, který není zápalný ani hořlavý. Kromě toho, že izoluje před teplem a hlukem, stejně účinně izoluje a chrání před ohněm. Kromě využití v tradičních konstrukcích je kamenná vlna používána i ve velmi náročných projektech za účelem zvýšení protipožární bezpečnosti. Jsou to projekty výtahů v budovách, krbů, komínů, výrobních  hal či letišť.         

Filtrování:


Cena

Řazení produktů

Izolace do sauny SaunaSatu, 30 mm (0,72 m2)

Cena: 326,88 Kč

Speciální izolace vyvinutá pro sauny - Kingspan SAUNASATU. Made in Finland, certifikace CE. Rozměry 30x600x1200mm,velmi dobré izolační vlastnosti certifikované PUR hmoty, které Vám ušetří místo v sauně. Již v malé síle 30mm má dostatečné izolační vlastnosti pro sauny. Podobné vlastnosti má vata avšak při dvojité síle. Izolační deska je opatřena fólií s odrazovou vrstvou hliníku na obou stranách panelů. Plocha jedné desky pokrývá 0,72 m2. Výhodou je prodejní min. množství, které činní 1ks desky.

Izolace do sauny PAROC- desková minerální vata 80 mm (4,32 m2/bal)

-15%
Cena: 251,00 Kč

Minerální vata do sauny, samozhášivá - tloušťka 80 mm. Balík obsahuje 6 desek o rozměru 1200x600m. Celková plocha balíku je 4,32 m2. (cena za jeden balík, nelze prodávat po jedné desce). Originál od finské značky PAROC, specialisté na minerální izolační hmoty od roku 1930.

Alu folie 1,25 m / 30 m²

Cena: 1 071,00 Kč

ALU folie -parozábrana s odrazivou vrstvou pro izolaci sauny - role 30m2, šíře 125 cm. Fólie se umísťuje pod vnitřní obložení sauny (mezi izolací a palubkou) ALU vrstvou do sauny.

Izolace do sauny PAROC - desková minerální vata 60mm (5,76m2/bal)

Cena: 277,00 Kč

Minerální technická izolace do sauny PAROC, samozhášivá - tloušťka 60 mm. Balík obsahuje 8 desek o rozměru 1200x600m. Celková plocha balíku je 5,76 m2. Originál od finské značky PAROC. Rozměr desky 1200x600mm. Cena za jeden balík, nelze prodávat po jedné desce. Velkými výhodami jsou požární odolnost, nehořlavost, výborná schopnost pohlcovat zvuk, vodoodpudivost - všechny výrobky jsou hydrofobizované, stálost rozměrů i tvarů, mechanická odolnost a přirozená pružnost, biologická a chemická odolnost, paropropustnost.

Alu páska 50mm / 50m

Cena: 375,00 Kč

Hydroizolační páska se zvýšenou lepivostí pro lepení alu folie a PU izolačních panelů. Šířka pásky 5 cm, balení obsahuje 50m pásky.

Izolace do sauny PAROC-desková minerální vata s hliníkovou folií, 80mm (4,32 m2/bal)

Cena: 255,00 Kč

Desková minerální vata, určená k tepelné, zvukové a protipožární izolaci plochých povrchů, stěn velkých nízkoteplotních nádrží, velkých energetických kotlů. Maximální provozní teplota od 350°C do 660°C podle objemové hmotnosti. Rozměr desky 1200x600mm, šířka desky 80mm. ALU vrstva by měla být nainstalována vnější stranou ze sauny.

Pouzdro z minerálního vlákna PAROC 18/20 1,2m role

Cena: 177,00 Kč

Vinuté potrubní pouzdro z minerálního vlákna značky PAROC. Pouzdro o vnitřním průměru 18 mm a tloušťce 20 mm je vyztuženo hliníkovou folií, podélný spoj je opatřen přelepemm. Délka potrubního pouzdra je 1,2 m pro vnitřní průměry 15-324 mm. Určena k tepelné a zvukové izolaci vysokoteplotních průmyslových instalací, parního a teplárenského potrubí, spalinových kanálů a komínového vedení. Maximální provozní teplota média +250 °C, teplota na vnějším povrchu izolace nesmí překročit 80 °C.

Při souhrném nákupu
nad 2000Kč

Doprava zdarma

Certifikované obchodní podmínky dTest