Parní sauny

Sauna.cz  ›  Sauny  ›  Parní sauny

AKCE - Doprava zdarma! při nákupu nad 2000 Kč

Akce - doprava zdarma při nákupu nad 2000 kč

 

Parní sauny jsou skvělou volbou pro lidi, kteří špatně snášejí velké horko tradiční finské sauny. V parní sauně příjemně zregenerujete a naberete nové síly. Z léčebného hlediska se pára  osvědčuje hlavně při chronických rýmách a zánětech nosohltanu a hlasivek, dále u revmatických chorob a různých pohybových potíží. 

Název parní sauny vychází z tureckého „Hamam“ neboli parní lázeň. Jedná se o teplou vlhkou (mlhovou) lázeň (cca 45 ° C, vlhkost až 100 %), podobnou klasické sauně. V porovnání s klasickou saunou však není tak horká. Využívá příjemné účinky tepla, vlhké páry, vonných esencí a klidu. V parní lázni by měla být permanentně pára (mlha). K tomu je potřeba výkonný generátor páry, přesný kontrolní systém a parotěsná kabina, aby se předešlo unikání páry a poškození okolních místností. S konstrukcí kabiny vám rádi pomůžeme. 

Parní lázeň je jedním z nejstarších typů saun, svoje významné postavení má v kulturách indiánů, Turků ale i Japonců. O její roli v různých kulturách jsme pro vás připravili článek.

Novinky

Při souhrném nákupu
nad 2000Kč

Doprava zdarma

Certifikované obchodní podmínky dTest