Počet položek: 0 ks
Celková cena: 0 Kč

Saunové palubky

Saunové palubky jsou kvalitní a pevné obkladové dřevo, z výroby upravené do profilu zásuvných latí, který se pro stavbu sauny používá nejčastěji. Dřevo je obvykle zpracováno na čtyřstranných frézách do požadovaného profilu se zásuvným spojem v podobě pera a drážky. Ve výhradním zastoupení firem Harvia a Ha Serv nabízíme palubky ze severských zemí. V nabídce máme např. finský smrk, olši, osiku, topol, borovici a cedr. Na český trh však kromě standardního profilu STP (zaoblené hrany) rádi uvádíme i novinky jako např. hranaté palubkové profily STS (ostré hrany), SRP (vlnky) či široké desky borovice Kelo.

Severský smrk – v našem případě Finský smrk – je nejpoužívanější materiál na obkládání stěn sauny, který je vhodný jak do finské sauny, tak i infrasauny. Je velmi oblíbený kvůli nízké ceně a dobrým vlastnostem. Smrkové dřevo vylučuje malé množství pryskyřice, a díky tomu světlá barva dřeva zůstává stálá po mnoho let. Severský smrk je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Suky nesmějí být vypadané, sukovitost je jinak žádoucí a je typickým rysem dřeviny. Severský smrk je pevnější a pracuje méně než dřevo z našich klimatických podmínek. Letokruhy dřeva jsou díky nepříznivým severským podmínkám blíže u sebe, a dřevo se tak méně kroutí, je stálejší a méně absorbuje vlhkost. Díky tomu vám severské dřevo vydrží v sauně dlouho. 

Severský kartáčovaný smrk má podobné vlastnosti jako severský smrk. Kartáčování dřeva spočívá v mechanickém odstranění měkčí jarní části letokruhu. Na takto upravené ploše lépe vystoupne textura dřeva. Tyto palubky jsou ideální do chalup, stylových restaurací, klubů a samozřejmě saun, kde chcete docílit krásného rustikálního vzhledu sauny.

Olše se vyznačuje jemnou kresbou. Palubka má krásný odstín červené, který se časem zvýrazňuje. Palubky mohou mít na své ploše mírné rozdíly v barvě. Dřevo je zcela bez suků, s minimem viditelných letokruhů. Velmi dobře se udržuje.

Osika je tradiční saunový materiál, který má skvělé vlastnosti pro použití v sauně. Barva osiky přináší do sauny svěží nádech. Osika je dřevo světlé barvy s výrazným leskem, které se vyznačuje čistými světlými liniemi bez suků a smolníků, což zaručuje luxusní vzhled sauny. Osika podléhá menší oxidaci a žloutnutí než finský smrk. Vaše sauna tak bude krásná po velmi dlouhou dobu. U osiky doporučujeme vyzkoušet zajímavé barevné kombinace s tmavým dřevem – inspiraci můžete nasbírat v našich vzorkových prodejnách.

Borovice – palubky z borovice jsou krásná prkna bez suků s mírným červeným nádechem. Časem dřevo ještě mírně ztmavne, a dotvoří tak krásný kontrast s interiérem. Sladká vůně dřeva vám bude připomínat borové lesy.

Cedr – Saunová palubka z cedru je prvotřídní dřevo (kvalita „A") dovážené přímo z Finska. Je to křehčí dřevo, které je barevně velmi různorodé, a proto se hodí do moderních extravagantnějších saun. Je oblíbené pro svůj přírodní vzhled, nízkou hmotnost, vůni, dlouhou životnost a nízké nároky na údržbu.

Thermowood je tepelně upravené dřevo. Termoúprava dřeva probíhá pouze za pomoci tepla a vodní páry, a celý výrobní proces je tak naprosto ekologický. Tepelná úprava pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti. Proces navíc o 3-6 odstínů ztmavuje dřevo, což usnadňuje jeho údržbu. Více zde.

Filtrování:


Cena

Řazení produktů

Saunové palubky cedr WRC 12x95x2100mm (10ks/bal), STP

Cena: 243,00 Kč

Palubky západního kanadského cedru WRC. Palubky na obklady stěn a pro stavbu sauny, dovoz Kanada. Dřevo s charakteristickým kořeněným aroma a zbarvením. Palubky STP, celý balík je kvalitně zabalen v originálním tvrdém kartonu. Profil: 12x95x2100mm. V balení je 10 ks, tj. 1,995 m2.

Saunové palubky severský smrk 15x95x2100mm (8Ks/bal.),STP

Cena: 39,00 Kč

Severský smrk - nejpoužívanější materiál na obklad sauny je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Soft profil - prodloužené pero. Profil 15x95 mm, 8 ks/bal. Tolerance délky +/- 1,5cm, síly +/- 1,25mm.

Saunové palubky termoolše DARK 15x85x2400mm (6ks/bal),STS

-35% Cena: 69,00 Kč

Palubky olše černé ve zpracování THERMOWOOD v ještě tmavším odstínu! Výborný materiál pro stavbu sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým aroma, voní po tepelném procesu z autoklávů. THERMOWOOD je stálobarevnější materiál. Profil: 15x85 mm, STS 6ks/bal.

Saunové palubky olše THERMOWOOD 15x68x2400mm (6ks/bal),STS

Cena: 80,00 Kč

Palubky olše černé ve zpracování THERMOWOOD. Výborný materiál pro stavbu sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým aroma, voní po tepelném procesu z autoklávů. THERMOWOOD je stálobarevnější materiál. Profil: STS 15x68 mm, 6ks/bal.

Saunové palubky olše "A" 15x90x2400 (6ks/bal),STP

Cena: 96,00 Kč

Palubky severské olše. Výborný materiál pro stavbu sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým zbarvením do červena a typickým vysokým leskem dřeva. Profil: 15x90mm, prodává se 6ks/bal..

Saunové palubky osika THERMOWOOD 15x90x2400mm (6ks/bal),STP

Cena: 103,00 Kč

Palubky ze dřeviny osika THERMOWOOD pro stavbu obkladu sauny. Dřevo je zpracováno v autoklávech na patentované technologii tzv.THERMOWOOD. Po tomto zpracování je dřevina stabilní, nemění svůj tvar ani zbarvení. Dovoz ze Skandinávie. Profil: 15x90 mm, 6ks/bal.

Saunové palubky osika 15x90x2100mm (6ks/bal), STP

Cena: 99,00 Kč

Palubky severské osiky. Výborný materiál pro stavbu sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým bílým zbarvením a typickým vysokým leskem dřeva. Profil: 15x90x2100mm, prodává se ve vazcích po 6ks. V balení je 1,134m2 .

Saunové palubky severský smrk 15x95x2400mm (8Ks/bal),STP

Cena: 39,00 Kč

Severský smrk - nejpoužívanější materiál na obklad sauny je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Soft profil - prodloužené pero. Profil 15x95 mm, 8 ks/bal. Tolerance délky +/- 1,5cm, síly +/- 1,25mm.

Saunové palubky smrk kartáč. 15x90x2100mm (6ks/bal),STP

Cena: 64,00 Kč

Severský (finský) smrk - nejpoužívanější materiál na obklad sauny je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Soft profil - prodloužené pero. Profil 15x90 mm, 6 ks/bal.

Saunové palubky osika THERMOWOOD 15x90x2100mm (6ks/bal),STP

Cena: 103,00 Kč

Palubky ze dřeviny osika THERMOWOOD pro stavbu obkladu sauny. Dřevo je zpracováno v autoklávech na patentované technologii tzv.THERMOWOOD. Po tomto zpracování je dřevina stabilní, nemění svůj tvar ani zbarvení. Dovoz ze Skandinávie. Profil: 15x90 mm, 6ks/bal.

Saunové palubky osika 12x65x2100mm (10ks/bal),STP

Cena: 50,00 Kč

Palubky severské osiky. Výborný materiál pro stavbu sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým bílým zbarvením a typickým vysokým leskem dřeva. Profil: 12x65 mm, prodává se 10 ks/bal.

Saunové palubky osika 15x120x2400mm (6ks/bal),STS

-5% Cena: 130,00 Kč

Palubky severské osiky. Výborný materiál pro stavbu sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým bílým zbarvením a typickým vysokým leskem dřeva. Profil: 15x120 mm, prodává se 6ks/bal.

Saunové palubky olše THERMOWOOD 15x90x2100mm (6ks/bal), STP

Cena: 102,00 Kč

Palubky olše černé ve zpracování THERMOWOOD. Výborný materiál pro stavbu sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým aroma, voní po tepelném procesu z autoklávů. THERMOWOOD je stálobarevnější materiál. Profil: 15x90 mm, 6ks/bal.

Saunové palubky osika 15x90x1800mm (6ks/bal),STP

Cena: 99,00 Kč

Palubky severské osiky. Výborný materiál pro stavbu sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým bílým zbarvením a typickým vysokým leskem dřeva. Profil: 15x90x1800mm, prodává se v baleních po 6ks.

Saunové palubky severský smrk 15x90x2100mm (6ks/bal), STP

-5% Cena: 40,00 Kč

Severský (finský) smrk - nejpoužívanější materiál na obklad sauny je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Soft profil - prodloužené pero. Profil 15x90 mm, 6 ks/bal.