Saunové palubky

AKCE - Doprava zdarma! při nákupu nad 2000 Kč

Akce - doprava zdarma při nákupu nad 2000 kč
Severský smrk

Severský smrk je nejpoužívanější materiál na obklady sauny. Je velmi oblíben kvůli nízké ceně, ale také svým vlastnostem - sukům a smolníkům, které sauně dodávají typickou kresbu a vůni.

Borovice Thermowood RADIATA

Dřevo z borovice je charakteristické mírným červeným nádechem. Časem dřevo ještě ztmavne a dotvoří krásný kontrast s interiérem.

Cedr

Cedrové dřevo patří k jedněm z nejkvalitnějších na světě. Je uznávané pro svůj vzhled, lehkost, vůni, izolační schopnosti, dlouhou životnost, přirozenou odolnost a nízké nároky na údržbu.

Abachi Thermowood

Tepelně ošetřené dřevo africké vrby abachi se vyznačuje velmi nízkou tepelnou vodivostí, proto jsou vhodné pro stavbu interiéru sauny. Materiál je velmi lehký a měkký. Při saunování je příjemný na sez

Olše černá

Dřevo olše černé má světle načervenalou hnědou barvu. Je typické svou trvanlivostí a v mokrém prostředí tvrdne. Navíc dobře vzdoruje vlhkosti a drží stálý tvar.

Lípa Thermowood

Lipové dřevo THERMOWOOD je ideálním materiálem pro stavbu sauny. Dřevo je zpracováno v autoklávech na patentované technologii, po které je dřevina stabilní, nemění svůj tvar ani zbarvení.

Topol

Topolové dřevo má krémově bílou až světle slámovou barvu. Je typické tím, že velmi rychle schne.

Topol Thermowood

Topolové dřevo je typické tím, že velmi rychle schne. Kresba dřeva není skoro vidět, časem lehce šedne, je bez suků a bez lesku. Topol se téměř neohýbá a je velmi odolný proti deformacím. Navíc se sna

Osika

Osika je dřevo světlé barvy s výrazným leskem s čistými světlými liniemi bez suků a smolníků. Osika je také velmi odolná proti oxidaci a žloutnutí.

Kelo

Kelo wood představuje několik stovek let staré kmeny mrtvých borovic, které disponují výjimečnými vlastnosti pro stavbu sauny.

http://www.sauna.cz/files/files/rozmery.0.jpgSaunové palubky jsou z kvalitního a pevného  obkladového dřeva, z výroby upraveného do profilu zásuvných latí, který se pro stavbu sauny používá nejčastěji. Dřevo je obvykle zpracováno na čtyřstranných frézách do požadovaného profilu se zásuvným spojem v podobě pera a drážky. Ve výhradním zastoupení firem Harvia a Ha Serv nabízíme palubky ze severských zemí. V nabídce máme např. finský smrk, olši, osiku, topol, borovici a cedr. Na český trh však kromě standardního profilu STP (zaoblené hrany) rádi uvádíme i novinky jako např. hranaté palubkové profily STS (ostré hrany), SRP (vlnky) či široké desky borovice Kelo.

Severský smrk – v našem případě Finský smrk – je nejpoužívanější materiál na obkládání stěn sauny, který je vhodný jak do finské sauny, tak i infrasauny. Je velmi oblíbený kvůli nízké ceně a dobrým vlastnostem. Smrkové dřevo vylučuje malé množství pryskyřice, a díky tomu světlá barva dřeva zůstává stálá po mnoho let. Severský smrk je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Suky nesmějí být vypadané, sukovitost je jinak žádoucí a je typickým rysem dřeviny. Severský smrk je pevnější a pracuje méně než dřevo z našich klimatických podmínek. Letokruhy dřeva jsou díky nepříznivým severským podmínkám blíže u sebe, a dřevo se tak méně kroutí, je stálejší a méně absorbuje vlhkost. Díky tomu vám severské dřevo vydrží v sauně dlouho. 

Severský kartáčovaný smrk má podobné vlastnosti jako severský smrk. Kartáčování dřeva spočívá v mechanickém odstranění měkčí jarní části letokruhu. Na takto upravené ploše lépe vystoupne textura dřeva. Tyto palubky jsou ideální do chalup, stylových restaurací, klubů a samozřejmě saun, kde chcete docílit krásného rustikálního vzhledu sauny.

Olše se vyznačuje jemnou kresbou. Palubka má krásný odstín červené, který se časem zvýrazňuje. Palubky mohou mít na své ploše mírné rozdíly v barvě. Dřevo je zcela bez suků, s minimem viditelných letokruhů. Velmi dobře se udržuje.

Osika je tradiční saunový materiál, který má skvělé vlastnosti pro použití v sauně. Barva osiky přináší do sauny svěží nádech. Osika je dřevo světlé barvy s výrazným leskem, které se vyznačuje čistými světlými liniemi bez suků a smolníků, což zaručuje luxusní vzhled sauny. Osika podléhá menší oxidaci a žloutnutí než finský smrk. Vaše sauna tak bude krásná po velmi dlouhou dobu. U osiky doporučujeme vyzkoušet zajímavé barevné kombinace s tmavým dřevem – inspiraci můžete nasbírat v našich vzorkových prodejnách.

Borovice – palubky z borovice jsou krásná prkna bez suků s mírným červeným nádechem. Časem dřevo ještě mírně ztmavne, a dotvoří tak krásný kontrast s interiérem. Sladká vůně dřeva vám bude připomínat borové lesy.

Cedr – Saunová palubka z cedru je prvotřídní dřevo (kvalita „A") dovážené přímo z Finska. Je to křehčí dřevo, které je barevně velmi různorodé, a proto se hodí do moderních extravagantnějších saun. Je oblíbené pro svůj přírodní vzhled, nízkou hmotnost, vůni, dlouhou životnost a nízké nároky na údržbu.

Thermowood je tepelně upravené dřevo. Termoúprava dřeva probíhá pouze za pomoci tepla a vodní páry, a celý výrobní proces je tak naprosto ekologický. Tepelná úprava pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti. Proces navíc o 3-6 odstínů ztmavuje dřevo, což usnadňuje jeho údržbu. Více zde.

Filtrování:


Cena

Řazení produktů

Druh dřeva
Úprava dřeva
Délka palubky (mm)
Šířka palubky (mm)
Tloušťka palubky (mm)

Saunové palubky severský smrk 15x95x3000mm (8ks/bal),STP

Cena: 39,00 Kč

Severský smrk - nejpoužívanější materiál na obklad sauny je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Soft profil - prodloužené pero. Profil 15x95 mm, 8 ks/bal. Tolerance délky +/- 1,5cm, síly +/- 1,25mm.

Saunové palubky cedr WRC 12x95x2100mm (10ks/bal), STP

Cena: 195,00 Kč

Palubky západního kanadského cedru WRC. Palubky na obklady stěn a pro stavbu sauny, dovoz Kanada. Dřevo s charakteristickým kořeněným aroma a zbarvením. Palubky STP, celý balík je kvalitně zabalen v originálním tvrdém kartonu. Profil: 12x95x2100mm. V balení je 10 ks, tj. 1,995 m2.

Saunové palubky olše "A" 15x90x2400 (6ks/bal),STP

Cena: 103,00 Kč

Palubky severské olše. Výborný materiál pro stavbu sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým zbarvením do červena a typickým vysokým leskem dřeva. Profil: 15x90mm, prodává se 6ks/bal..

Saunové palubky olše THERMOWOOD 15x68x2400mm (6ks/bal),STS

Cena: 80,00 Kč

Palubky olše černé ve zpracování THERMOWOOD. Výborný materiál pro stavbu sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým aroma, voní po tepelném procesu z autoklávů. THERMOWOOD je stálobarevnější materiál. Profil: STS 15x68 mm, 6ks/bal.

Saunové palubky osika THERMOWOOD 15x90x2100mm (6ks/bal),STP

Cena: 103,00 Kč

Palubky ze dřeviny osika THERMOWOOD pro stavbu obkladu sauny. Dřevo je zpracováno v autoklávech na patentované technologii tzv.THERMOWOOD. Po tomto zpracování je dřevina stabilní, nemění svůj tvar ani zbarvení. Dovoz ze Skandinávie. Profil: 15x90 mm, 6ks/bal.

Saunové palubky osika 15x90x2400mm (6ks/bal),STP

-16%
Cena: 86,00 Kč

Saunové palubky z osikového dřeva, které je výborným materiálem pro stavbu sauny s charakteristickým bílým zbarvením a typickým vysokým leskem dřeva. Profil: 15x90x2400mm, prodává se po 6ks v balení, obsah balení je 1,134m2 .

Saunové palubky lípa THERMOWOOD 15x96x2100mm (6ks/bal),STP

Cena: 93,00 Kč

Saunové palubky z lipového dřeva THERMOWOOD jsou ideálním materiálem pro stavbu sauny. Dřevo je zpracováno v autoklávech na patentované technologii tzv. THERMOWOOD, po kterém je dřevina stabilní, nemění svůj tvar ani zbarvení. Profil: STP 15x96x2100 mm, prodává se po 6ks v balení.

Saunové palubky smrk kartáč. 15x90x2100mm (6ks/bal),STP

Cena: 51,00 Kč

Severský (finský) smrk - nejpoužívanější materiál na obklad sauny je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Soft profil - prodloužené pero. Profil 15x90 mm, 6 ks/bal.

Saunové palubky severský smrk 15x95x2400mm (8ks/bal),STP

Cena: 39,00 Kč

Severský smrk - nejpoužívanější materiál na obklad sauny je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva. Soft profil - prodloužené pero. Profil 15x95 mm, 8 ks/bal. Tolerance délky +/- 1,5cm, síly +/- 1,25mm.

Saunové palubky smrk THERMOWOOD 15x90x2400mm (6ks/bal),STP

Cena: 48,00 Kč

Palubky severského smrku ve zpracování THERMOWOOD. THERMOWOOD je stálobarevnější materiál. Dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým aroma, voní po tepelném procesu z autoklávů. Soft profil - prodloužené pero. Profil: 15x90 mm, 6 ks/balení.

Saunové palubky osika 15x120x2400mm (6ks/bal),STS

Cena: 155,00 Kč

Palubky severské osiky. Výborný materiál pro stavbu sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým bílým zbarvením a typickým vysokým leskem dřeva. Profil: 15x120 mm, prodává se 6ks/bal.

Saunové palubky olše sukatá, 15x90x2400 (6ks/bal.), STP, natural

Cena: 64,00 Kč

Palubky olše černé, sukaté natural pro stavbu sauny, dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým aroma, voní. Profil: 15x90x2400mm, prodává se ve vazcích po 6ks.

Saunové palubky lípa THERMOWOOD 15x96x2100mm (6ks/bal),STP

-25%
Cena: 70,00 Kč

Saunové palubky z lipového dřeva THERMOWOOD jsou ideálním materiálem pro stavbu sauny. Dřevo je zpracováno v autoklávech na patentované technologii tzv. THERMOWOOD, po kterém je dřevina stabilní, nemění svůj tvar ani zbarvení. Profil: STP 15x96x2100 mm, prodává se po 6ks v balení.

Saunové palubky osika THERMOWOOD 15x120x2100mm (6ks/bal),STS

-15%
Cena: 149,00 Kč

Palubky ze dřeviny osika černá pro stavbu obkladu sauny. Dřevo je zpracováno v autoklávech na tzv.THERMOWOOD. Po tomto zpracování je dřevina stabilní, nemění svůj tvar ani zbarvení. Dovoz ze Skandinávie. Profil: 15x120 mm, prodává se 6ks/bal. Profil STS.

Saunové palubky smrk THERMOWOOD 15x90x2100mm (6ks/bal) STP

Cena: 48,00 Kč

Palubky severského smrku ve zpracování THERMOWOOD. THERMOWOOD je stálobarevnější materiál. Dovoz ze Skandinávie. Dřevo s charakteristickým aroma, voní po tepelném procesu z autoklávů. Soft profil - prodloužené pero. Profil: 15x90 mm, 6 ks/balení.

Při souhrném nákupu
nad 2000Kč

Doprava zdarma

Certifikované obchodní podmínky dTest