Počet položek: 0 ks
Celková cena: 0 Kč

Teploměry a vlhkoměry

Teploměr v sauně je jednoduchý doplněk pro kontrolu správně nastavené teploty – což je základ správného saunování. Při vysoké teplotě je vhodné zkrátit saunovací cyklus a nepolévat kamna vodou kvůli riziku popálení. Polévání kamen je vhodné do teploty zhruba 80 ºC. 

Vlhkoměr do sauny je určen pro měření relativní vlhkosti. Pomůže vám rychle určit hodnotu vlhkosti, takže si ji můžete vždy upravit podle libosti.

Pro saunování je doporučená nižší teplota a vyšší relativní vlhkost, čehož docílíte právě poléváním saunových kamenů – parní náraz pocitově zvýší teplotu, ale vy přitom nemusíte vdechovat rozžhavený suchý zvuk. 

Ideální je tedy kombinace teploměru a vlhkoměru, která vám umožní si saunování vychutnat podle vašich potřeb.

Teploměry a vlhkoměry se většinou vyrábí ze smrkové, borovicového či cedrového dřeva, některé mohou být z hliníku či mastku - mýdlového kamene příjemného na dotek. Většina vlhkoměrů a teploměrů umožňuje manuální kalibraci.

Nejprodávanější

Filtrování:


Cena

Řazení produktů

Teploměr s vlhkoměrem do sauny HARVIA

Cena: 944,00 Kč

Teploměr s vlhkoměrem v jednom dřevěném pouzdře, kvalitní zpracování, materiál severský smrk, možnost kalibrace.

Teploměr do sauny HARVIA zasklený

Cena: 630,00 Kč

Teploměr do sauny Lux. Kalibrace teploměru: Teploměr má ze zadní strany drážku pro kalibraci teploměru, vezměte si nějaký přesný teploměr ( např. rtuťový ) a nastavte si aktuální teplotu na teploměru do sauny.

Vlhkoměr do sauny HARVIA zasklený

Cena: 630,00 Kč

Vlhkoměr do sauny pro měření relativní vlhkosti. 0-100%. Přírodní vlákno. Materiál sklo a dřevo. Vzdušná vlhkost je jedním z nejvýznamnějších faktorů ovlivňující komfort saunování. HARVIA hygrometer vám pomůže určit tu správnou hodnotu, která právě vám vyhovuje.

Saunový teploměr borovicový

Cena: 359,00 Kč

Jednoduchý saunový teploměr s kapilárou, která je zapuštěna do rámu z borovice. Rozsah stupnice 0-120°C. Rozměry 66 x 14 x 380 mm.

Teploměr do sauny HARVIA Basic 110

Cena: 327,00 Kč

Základní model teploměru do sauny HARVIA. Kalibrace teploměru: Teploměr má ze zadní strany drážku pro kalibraci teploměru, vezměte si nějaký přesný teploměr ( např. rtuťový ) a nastavte aktuální teplotu na teploměru do sauny.

Teploměr s vlhkoměrem do finské a parní sauny, 162 mm

Cena: 1 331,00 Kč

Univerzální teploměr s vlhkoměrem, který se hodí jak do finské sauny, tak také do parní sauny! Průměr 162 mm.

Teploměr s vlhkoměrem - dvojitý, cedr

Cena: 1 025,00 Kč

Teploměr s vlhkoměrem v jednom dřevěném pouzdře, kvalitní zpracování, vyrobený z cedrového dřeva, elipsovitý tvar. Rozměry 26 x 14 x 3 cm

Teploměr do sauny, steel

Cena: 265,00 Kč

Elegantní teploměr do sauny, výška vnitřní části teploměru 10,5 cm, 17 cm. Vnitřní část s teploměrem je vyrobena ze dřeva, čelní část okolo je z kvalitní broušené nerezové oceli.

Teploměr s vlhkoměrem Sentiotec Basic

Cena: 310,00 Kč

Stylový teploměr s vlhkoměrem Sentiotec Basic, průměr 10cm.

Teploměr s vlhkoměrem SENTIOTEC, osikový

Cena: 1 268,00 Kč

Stylová kombinace teploměru a vlhkoměru v jednom. Materiál osika. Rozsah teploměru 0-120°C. Rozměry 255x140x35mm.

Saunový teploměr Viking, kovový

Cena: 311,00 Kč

Stylový saunový teploměr vyrobený z kovu a nerezu. Jednoduchý desing, čitelná stupnice. Rozsah stupnice 20-140°C. Průměr 75 mm.

Teploměr s vlhkoměrem do sauny Maininki

Cena: 1 331,00 Kč

Saunový teploměr s vlhkoměrem, vytesaný z mýdlového kamene (mastkový kámen - na dotyk je pocitově jako mýdlo, anglicky "soapstone"). Mastkový kámen disponuje ohromnou akumulační schopností a díky své měkkosti lze opracovat do nádherných tvarů. Originální finský výrobek. Hmotnost 1,04 kg.

Saunový teploměr Rento z hliníku, barva tmavě hnědá

Cena: 801,00 Kč

Hliníkový teploměr Rento do sauny, barva tmavě hnědá, materiál hliník. Rozměry: 15 x 14 x 3 cm, barva hnědá. Barevně eloxovaný hliník. K teploměru možnost zakoupit také sadu do sauny - vědro a naběračka, tmavě hnedé barvy. Novinka v našem sortimentu.

Teploměr + vlhkoměr do sauny - kapka, cedr

Cena: 802,00 Kč

Teploměr + vlhkoměr do sauny, vyrobený z cedrového dřeva, tvar kapky.

Dřevěný teploměr bez skla - domeček

-20% Cena: 250,00 Kč

Dekorativní teploměr do sauny ve tvaru chaloupky, vyrobený z borovice.