Saunová kamna na dřevo a komíny

Saunová kamna na dřevo zaujmou především po estetické stránce. Příjemné světlo a mihotání plamenů v potemnělém prostoru sauny je zážitek, který vám žádný jiný typ saun neumožní. Oproti elektrickým kamnům ale budete potřebovat více prostoru a je třeba také počítat s mírně náročnější údržbou. Pokud ale nemáte rádi kompromisy a chcete si dopřát skutečně autentický zážitek, dřevěná kamna Harvia jsou volbou pro vás. Výrobky fitmy Harvia mají navíc výjimečně efektivní systém pro cirkulaci vzduchu v sauně, který zaručuje vyhřátí sauny rychle, což zvyšuje komfort a saunování také znatelně zlevňuje. 

Kamna lze připojit i na některé typy již postavených komínů. Jistě také oceníte, že při používání kamen na dřevo ve venkovních saunách nemusíte řešit přívod elektrického proudu. Kamna na dřevo se také vyznačují dlouhou životností, při správném zacházení vám vydrží desítky let.

Doba vyhřátí sauny záleží jak na zvoleném druhu dřeva, tak na zkušenosti topiče. Orientační doba vyhřátí je mezi 30 až 90 minutami. Během saunování je třeba přikládat, aby se udržovala dostatečně vysoká teplotě. Výjimkou jsou některé kamna s velkými zásobníky na kameny, jako jsou například Harvia Legend 150. Horké kameny dobře vyhřejí saunu dobře i potom, co oheň v kamnech vyhasl. Po skončení saunování a vychladnutí kamen je nutné je vyčistit, a tak je zároveň připravit na další saunování.

Pro dokonalý požitek ze saunování je třeba zvolit správné topivové dřevo. Ve Finsku se nejčastěji používá osika a bříza, protože obsahují málo pryskyřice, dobře hoří a vytváří příjemnou atmosféru pro relaxaci. V Čechách může být vhodnou alternativou olše či borovice, které mají podobné topivové vlastnosti. Dřevo musí být dostatečně vyschlé a v ideálním případě naštípané.

Filtrování:


Cena

Řazení produktů

Výrobce
Výkon (kW)

Saunová kamna na dřevo HARVIA M3

Cena: 8 978,00 Kč

Kamna na dřevo HARVIA M3 jsou vhodná pro menší, dřevem vytápěné sauny. Kamna jsou vybavena skleněnými dvířky, která umožňují průnik teplého světla ohně a umocňují tak atmosféru při saunování. Materiálem kamen je elegantní černý grafit doplněný přední částí a výduchy z nerezové oceli. Výkon odpovídá saunám o rozměrech 6–13 m3 - tj. 16,5 kW. Rozměry kamen 39x71x45 cm, samotná kamna váží 45kg, maximální množství kamenů je 30 kg.

Komínový set HARVIA 1500 mm, steel nerez. ocel

Cena: 16 549,00 Kč

Vysoce kvalitní komínový set HARVIA WHP1500 steel (nerezová ocel). Obsahuje: 1,5 m dlouhý dvouplášťový komín, 1 m jednoplášťové trubky, nerezový lem kolem komínu z vnitřní strany sauny, izolační lem kolem komínu, upevňovací sponky, gumový lem na střechu sauny ukončovací krytku komínu proti dešti.

Saunová kamna na dřevo HARVIA M3 SL

Cena: 12 076,00 Kč

HARVIA M3 jsou vybavena skleněnými dveřmi, takže teplé světlo ohně dotvoří saunovací atmosféru. Barva kamen je elegantní černý grafit, kamna mají předek a výduchy na vzduch z nerezové oceli. Model SL je tou pravou volbou pro všechny, kteří chtějí saunu vyhřát z pohodlí jiné místnosti. Směr otevírání dvířek se dá pro ještě snadnější obsluhu změnit. Doporučená velikost sauny je 6-13 m3.

Kamenný obklad za kamna 60x15cm štípaný křemenec šedý

Cena: 2 704,00 Kč

Okrasný kamenný obklad - štípaný kámen za saunová kamna z křemence. Barva: šedá. Rozměr jednoho kusu: 600x150x10-15 mm. Prodej na metry čtverečné.

Ocelový koš pro palivové dřevo HARVIA Legend

Cena: 3 712,00 Kč

Ocelový koš pro palivové dřevo HARVIA Legend. Dřevěné madlo se v sauně nezahřívá. Efektní kombinace dřeva a černého kovu. Řemeslný vzhled, tradiční design, kvalita HARVIA.

Návlek komínu na kamna na dřevo Legend

Cena: 4 344,00 Kč

Kryt kouřovodu může být použit se všemi kamny na dřevo typu Legend a s nerezovými komíny HARVIA. Rozměry: průměr 300 mm, výška 560 mm. Maximální kapacita kamenů 40 kg.

Prodloužení pro komín Harvia 1000 mm, steel nerez. ocel

Cena: 7 813,00 Kč

Prodloužení pro komín Harvia 1000 mm, steel nerez. ocel

Ochranný podlahový štít 470 x 665 mm, černý

Cena: 5 807,00 Kč

Ochranný štít ke kamnům Legend. Plášť je vyroben z černého lakovaného plechu. Rozměr: 470 x 48-65 x 665 mm

Prodloužení pro komín Harvia 500 mm, steel nerez. ocel

Cena: 5 468,00 Kč

Prodloužení pro komín Harvia 500 mm, steel nerez. ocel

Kamenný obklad, štípaný kámen za kamna, břidlice

Cena: 2 299,00 Kč

Kamenný obklad, břidlice SPZ 55x15x2,5-3 cm

Kouřovod 1,0 m Ø 115 mm - nerezový

Cena: 2 500,00 Kč

Kouřovod 1,0 m 115 mm, nerezavějící ocel

Koš na dřevo HARVIA

Cena: 1 321,00 Kč

Speciální koš na dřevěné špalky pro snadné přesnášení dřeva do sauny s kamny na dřevo - díky němu už nebudete mít celé paže poškrabané a od smoly. Koš se může během saunování ponechat na podlaze v sauně, ale musí se dodržet bezpečnostní vzdálenost od kamen. Držák koše je z masivního kusu olše. Textilní povrch, omyvatelný, vyztužený. Dřevěná spodní část.

Kamenný obklad za kamna 60x15cm štípaný křemenec růžový

Cena: 2 523,00 Kč

Okrasný kamenný obklad - štípaný kámen za saunová kamna z křemence. Barva: růžová. Rozměr jednoho kusu: 600x150x10-15 mm. Prodej na metry čtverečné.

Ochranný štít ke kamnům Legend, boční

Cena: 4 960,00 Kč

Ochranný štít ke kamnům Legend - barva černá, rozměry: 520 x 1000 x 125 mm

Kamenná stěna HARVIA 534 x 1870 mm

Cena: 13 903,00 Kč

Dekorativní stěnu HARVIA můžete umístit za kamna, můžete jí zakrýt celou zeď a nebo třeba jenom jeden roh. Pokud hledáte jednoduchý způsob, jak projasnit vzhled vaší sauny, kamenná stěna je přesně pro vás. Tvoří ji vysoce kvalitní keramická imitace kamene. Stěnu rámuje hliníková lišta, která perfektně dotváří celý vzhled. Spodní část dekorativní kamenné stěny je vyrobena z broušené oceli, což vám umožní stylově připevnit kamna na zeď. Při této instalaci nezapomeňte, že šrouby musí být umisťovány pouze do nosných prvků zdi. Dodávka obsahuje montážní materiál a vrtáky, pro montáž kamenné stěny a kamen na zeď.

Certifikované obchodní podmínky dTest