Počet položek: 0 ks
Celková cena: 0 Kč

Saunová kamna na dřevo a komíny

Saunová kamna na dřevo zaujmou především po estetické stránce. Příjemné světlo a mihotání plamenů v potemnělém prostoru sauny je zážitek, který vám žádný jiný typ saun neumožní. Oproti elektrickým kamnům ale budete potřebovat více prostoru a je třeba také počítat s mírně náročnější údržbou. Pokud ale nemáte rádi kompromisy a chcete si dopřát skutečně autentický zážitek, dřevěná kamna Harvia jsou volbou pro vás. Výrobky fitmy Harvia mají navíc výjimečně efektivní systém pro cirkulaci vzduchu v sauně, který zaručuje vyhřátí sauny rychle, což zvyšuje komfort a saunování také znatelně zlevňuje. 

Kamna lze připojit i na některé typy již postavených komínů. Jistě také oceníte, že při používání kamen na dřevo ve venkovních saunách nemusíte řešit přívod elektrického proudu. Kamna na dřevo se také vyznačují dlouhou životností, při správném zacházení vám vydrží desítky let.

Doba vyhřátí sauny záleží jak na zvoleném druhu dřeva, tak na zkušenosti topiče. Orientační doba vyhřátí je mezi 30 až 90 minutami. Během saunování je třeba přikládat, aby se udržovala dostatečně vysoká teplotě. Výjimkou jsou některé kamna s velkými zásobníky na kameny, jako jsou například Harvia Legend 150. Horké kameny dobře vyhřejí saunu dobře i potom, co oheň v kamnech vyhasl. Po skončení saunování a vychladnutí kamen je nutné je vyčistit, a tak je zároveň připravit na další saunování.

Pro dokonalý požitek ze saunování je třeba zvolit správné topivové dřevo. Ve Finsku se nejčastěji používá osika a bříza, protože obsahují málo pryskyřice, dobře hoří a vytváří příjemnou atmosféru pro relaxaci. V Čechách může být vhodnou alternativou olše či borovice, které mají podobné topivové vlastnosti. Dřevo musí být dostatečně vyschlé a v ideálním případě naštípané.

Filtrování:


Cena

Řazení produktů

Vhodný objem sauny (m³)

Saunová kamna na dřevo HARVIA M3

Cena: 8 978,00 Kč

Kamna na dřevo HARVIA M3 jsou vhodná pro menší, dřevem vytápěné sauny. Kamna jsou vybavena skleněnými dvířky, která umožňují průnik teplého světla ohně a umocňují tak atmosféru při saunování. Materiálem kamen je elegantní černý grafit doplněný přední částí a výduchy z nerezové oceli. Výkon odpovídá saunám o rozměrech 6–13 m3 - tj. 16,5 kW. Rozměry kamen 39x71x45 cm, samotná kamna váží 45kg, maximální množství kamenů je 30 kg.

Komínový set HARVIA 1500 mm, steel nerez. ocel

Cena: 14 630,00 Kč

Vysoce kvalitní komínový set HARVIA WHP1500 steel (nerezová ocel). Obsahuje: 1,5 m dlouhý dvouplášťový komín, 1 m jednoplášťové trubky, nerezový lem kolem komínu z vnitřní strany sauny, izolační lem kolem komínu, upevňovací sponky, gumový lem na střechu sauny ukončovací krytku komínu proti dešti.

Saunová kamna na dřevo HARVIA M3 SL

Cena: 12 076,00 Kč

HARVIA M3 jsou vybavena skleněnými dveřmi, takže teplé světlo ohně dotvoří saunovací atmosféru. Barva kamen je elegantní černý grafit, kamna mají předek a výduchy na vzduch z nerezové oceli. Model SL je tou pravou volbou pro všechny, kteří chtějí saunu vyhřát z pohodlí jiné místnosti. Směr otevírání dvířek se dá pro ještě snadnější obsluhu změnit. Doporučená velikost sauny je 6-13 m3.

Ochranný štít - kompletní M1,M2, M3/SL

Cena: 5 490,00 Kč

Ochranný štít kompletní pro kamna M1,M2, M3/SL, rozměr 480x800 mm

Saunová kamna na dřevo HARVIA Linear 16

Cena: 11 578,00 Kč

Nová kamna na dřevo WK160C podobná kamnům M3, avšak kamna HARVIA Linear 16 jsou větší a výkonnější! Výkon kamen je 17,9 kW, vhodná pro menší až středně velkou saunu. Do kamen se vejde max. 36 kg kamenů, které nejsou v ceně kamen.

Kouřovod 1,0 m Ø 115 mm - nerezový

Cena: 2 500,00 Kč

Kouřovod 1,0 m 115 mm, nerezavějící ocel

Prodloužení pro komín Harvia 1000 mm, steel nerez. ocel

Cena: 7 813,00 Kč

Prodloužení pro komín Harvia 1000 mm, steel nerez. ocel

Sklo pro dvířka pro kamna na dřevo M3 , 184 x 210 mm

Cena: 1 383,00 Kč

Náhradní díl pro saunová kamna na dřevo HARVIA 2006 -> 184 x 210 mm.

Prodloužení pro komín Harvia 500 mm, steel nerez. ocel

Cena: 5 468,00 Kč

Prodloužení pro komín Harvia 500 mm, steel nerez. ocel

Saunová kamna na dřevo HARVIA 16

Cena: 11 764,00 Kč

Nová kamna na dřevo WK160 podobná kamnům M3, avšak kamna HARVIA 16 jsou větší a výkonnější! Výkon kamen je 17,9 kW, vhodná pro menší až středně velkou saunu. Do kamen se vejde max. 36 kg kamenů, které nejsou v ceně kamen. Nerezový štít na přední části kamen.

Koš na dřevo HARVIA

Cena: 1 321,00 Kč

Speciální koš na dřevěné špalky pro snadné přesnášení dřeva do sauny s kamny na dřevo - díky němu už nebudete mít celé paže poškrabané a od smoly. Koš se může během saunování ponechat na podlaze v sauně, ale musí se dodržet bezpečnostní vzdálenost od kamen. Držák koše je z masivního kusu olše. Textilní povrch, omyvatelný, vyztužený. Dřevěná spodní část.

Saunová kamna na dřevo HARVIA Legend 240 SL

Cena: 30 098,00 Kč

Kamna Legend mají moderní konstrukci roštu, která umožňuje efektivnější a čistější spalování dřeva. Menší bezpečnostní vzdálenosti, než je obvyklé, vám umožní svobodněji zvolit umístění lavic. Kamna Legend 240 jsou excelentní volbou pro středně velké sauny. Kamna jsou vybavena velkými stylovými prosklenými dvířkami s ocelovým rámem. Polohovatelné nožičky usnadňují vhodné umístění kamen v sauně. Model SL je tou pravou volbou pro všechny, kteří chtějí saunu vyhřát z pohodlí jiné místnosti. Směr otevírání dvířek se dá pro ještě snadnější obsluhu změnit. Saunová kamna disponují výkonem 21 kW.

Ocelový koš pro palivové dřevo HARVIA Legend

Cena: 3 712,00 Kč

Ocelový koš pro palivové dřevo HARVIA Legend. Dřevěné madlo se v sauně nezahřívá. Efektní kombinace dřeva a černého kovu. Řemeslný vzhled, tradiční design, kvalita HARVIA.

Saunová kamna na dřevo HARVIA 20 Pro

Cena: 16 492,00 Kč

Model 20 PRO je určen pro výtápění větších saun, jsou to robustní kamna ve velmi kvalitním zpracování. Kamna jsou vybavena skleněnými dveřmi, takže hřejivé světlo ohně dotvoří saunovací atmosféru. Barva kamen je elegantní černý grafit, kamna mají předek a výduchy na vzduch z nerezové oceli. Kamna mají nastavitelné nožičky pro snadné umístění v sauně. Doporučená velikost sauny je 8–20 m3, maximální množství kamenů je 40 kg.

Saunová kamna na dřevo HARVIA Legend 150

Cena: 21 284,00 Kč

Saunová kamna HARVIA Legend se vyznačují zpracováním napodobující drátěné koše, které jsou historicky nejstarší formou saunových kamen. Saunová kamna Legend 150 jsou robustní kamna s prostorem na 120 kg lávových kamenů. Saunová kamna o výkonu 16 kW, pro sauny o objemu 6 - 13 m3.