Infrasauny

Sauna.cz  ›  Sauny  ›  Infrasauny

Infrasauny

V nabídce máme stavebnice rodinných infrasaun za příznivé ceny, které se vám pohodlně vejdou do ložnice, ale i luxusní typizované modely vhodné pro profesionální wellnesscentra. Provozní teplota infrasauny bývá mezi 45-60 ºC, čili daleko nižší než ve finské sauně, a doba saunování je tak obvykle delší a bez přestávek.

Doporučuje se  přibližně 25-45 minut. Infrasauna  má stejné zdravotní účinky jako sauna klasická, ale díky menší provozní teplotě je vhodná i pro lidi, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem. Obecně se dá říci, že infrasauna je organismem lépe snášena. Léčivým faktorem je u obou saun teplo, které se liší zdrojem a intenzitou pronikání tkáněmi.

 

Infrasauny Harvia Radiant jsou nejčastěji vyráběny z hemlocku, což je kanadský jedlovec bez suků a pryskyřice. Díky tomu nevydává žádnou vůni, a je tedy ideální pro lidi s alergií na dřevo. Dalšími variantami jsou osika, olše, případně olše thermowood (tepelně upravené dřevo, které je stabilnější a odolnější). Tyto se používají u infrasauny Cube a Rondium. Rádi také používáme dřevo abachi (jehož dotek na holé kůži nepálí díky nízké tepelné vodivosti této africké dřeviny). Vnější stěny infrasauny jsou vyrobeny z ořechové dýhy. Namáhané a dekorační externí prvky u infrasauny často dekorujeme nerezovými materiály. K ovládání saun slouží speciální regulační jednotky Griffin infra, které umožňují ovládat všechny prvky sauny (světla, teplotu, ventilátory aj.) z jednoho místa. 

Infrasauny (infrakabiny)  jsou dřevěné kabiny velmi  podobné klasické sauně. Zásadním rozdílem je však zdroj tepla. V infrasauně  jsou jím infrapanely, někdy nazývané  jako infrazářiče.  Pobyt v infrasauně je od klasického saunování odlišný tím, že v infrasauně dochází k ohřívání těla prostřednictvím záření, které proniká do povrchových tkání.  Při interakci záření s tkáněmi vzniká jako sekundární teplo sálavé a to nahřívá infrasaunu samotnou. Proto je žádoucí infrasauny důkladně větrat.  Infrasauny nemjí jiné pozitivní zdravotní účinek než sauna klasická. Léčivým faktorem je u obou saun teplo , které se liší pouze zdrojem a svou intenzitou pronikání tkáněmi.

V našich infrasaunách na zakázku používáme nejčastěji infrapanely z karbonové tkaniny (Harvia Carbon), zářiče s kovovým pouzdrem v izolační hmotě (Harvia Comfort a Basic) nebo infrapanely halogenové Dr.Fischer, případně Phillips Vitae.

Novinky

Infrasauna VitaMY 164 Basic

-20%
Cena: 99 353,00 Kč

Infrasauna VitaMY 164 Basic o rozměrech 164x120x202 cm (š x h x v) je vybavená řídící jednotkou, stmívatelým LED osvětlením, obsahuje 2x infračervené zářiče o výkonu 100 W, 2x ECO zářiče o výkonu 350 W, 2x ECO zářiče o výkonu 500 W a dvě odpařovací mísy pro aroma.

Infrasauna FIT Classic 100100 Osika/Osika

Cena: 46 462,00 Kč

Infrasauna FIT Classic pro 1 osobu, o rozměrech 100x100 cm, výška 198 cm, obložení osika/osika, lavice osika, celoskleněné dveře, bodové osvětlení. Malé rozměry pro umístění do každého pokoje, jednoduchá instalace a zapojení do zásuvky. Součástí infrakabiny jsou 2 infrazářiče se zářením dlouhých vlnových délek o výkonu 350 W/230V (1 krát rohový zářič, 1 krát podlavicový)a 2 karbonové zářiče Harvia WX455 o výkonu 400 W i s dřevěnými mřížkami a ovládácí jednotka Griffin Infra včetně kabeláže. Cena je bez montáže a dopravy k zákazníkovi (21 %), v případě montáže je účtováno 15 % Dph (sociální bydlení). Montáž a dopravu Vám rádi individuálně naceníme.

Infrasauna VitaMY 164 BT

Cena: 133 263,00 Kč

Infrasauna VitaMy s prosklenou přední stěnou. Infrazářiče: 2x deskový 100W, 2x širokospektrální zářič 350W, 2x širokospektrální zářič 500W. Stmívatelné LED osvětlení, interní řídící jednotka, odvětrání, ovládání pomocí interní řídící jednotky, Bluetooth modul. Rozměry 1640 x 1200 x 2020 mm.

Certifikované obchodní podmínky dTest