Kneippův chodník

AKCE - Doprava zdarma! při nákupu nad 2000 Kč

Akce - doprava zdarma při nákupu nad 2000 kč

Jedna z nejstarších lázeňských procedur, kterou objevil Sebastian Kneipp. Patří mezi vodoléčebnou metodu, díky kombinaci působení vody (hydroterapie) a léčby pohybem (kinezioterapie). Odstraňuje stav nervozity a bolesti hlavy, napíná pokožku, zahání křeče a silné bolesti nohou. Technika spočívá v používání studeného nebo teplého proudu vody (ve střídání obou teplot) na určitá místa těla (paže, stehna, obličej) nebo v používání lokálních lázní určených pouze pro postižené zóny. 

Aby měla tato terapie optimální účinky, je důležité, aby byl pacient v dobrém zdravotním stavu, zejména aby netrpěl závažnými chorobami srdce a krevního oběhu nebo jinými akutními onemocněními. Teplota v místnosti, kde se vodoléčba provádí, musí být 19 – 20 stupňů Celsia, aby nedošlo k podchlazení (nikdy se neaplikuje studená voda na studené tělo).

Kneippova lázeň působí na imunitu člověka - podpoření tkáňového metabolismu, prokrvení, uvolnění kotníků a kloubů. Pomáhá i počínajících křečových žil a pozitivně ovlivňuje krevní oběh. Teplá voda by měla mít teplotu kolem 40 až 42 °C, studená 10 až 12 °C. Cykly teplé a studené vody se několikrát opakují a tím dochází k dráždění termoreceptorů (receptory tepla). To se projevuje pocitem uvolnění. Při lázni dochází k předávání energie v teplé vodě a její odnímání studenou vodou. 

Filtrování:


Cena

Řazení produktů

Při souhrném nákupu
nad 2000Kč

Doprava zdarma

Certifikované obchodní podmínky dTest