6 nejlepších účinků infrasauny

Účinky infrasauny – 6 nejlepších benefitů

Je všeobecně známo, že pocení je skvělý způsob, jak spálit kalorie a zbavit tělo toxinů. Co ale dělat v případě, že je člověk zrovna nemocný, případně nemá náladu na sport?

Jedním z možných řešení je návštěva infrasauny. Díky tomuto typu saun se tělo zbaví toxinů efektivně, ve vysoké míře, a to včetně těžkých kovů jako je měď nebo olovo. Účinků infrasauny je ale mnohem více. Mezi další benefity patří snadnější hubnutí, relaxace, ztišení bolesti, zlepšené fungování krevního oběhu a pročištění pokožky.

6 nejdůležitějších účinků infrasauny:

1. Detoxikace

Pocení je tím nejpřirozenějším způsobem, jak se tělo zbavuje toxinů. Díky infrasauně to jde navíc jednoduše a rychle. Tím jak se do těla dostává v silně industrializované společnosti více toxinů z jídla a ovzduší, stává se infrasauna stále více užitečným pomocníkem.

2. Relaxace

Mezi další vítané účinky infrasauny patří příjemný pocit klidu. Díky teplu se svaly a pokožka postupně uvolňují a člověk se cítí skvěle. Prohřátí oganismu je navíc spojené s pocitem bezpečí, klidu a pohody, podobně jako když se zachumláte do peřiny. Infrasauna má také příznivý vliv na hladinu kortizolu, tzv. stresového hormonu, který se díky infračervené sauně dostává do rovnováhy.

3. Úleva od bolesti

Infračervená sauna také tiší bolesti kloubů a svalů, a to díky prohřátí organismu a zvýšené cirkulaci krve. Do jisté míry tak v tomto infrasauna supluje masáž, u které jde také o zahřátí svalů.

4. Pomoc při hubnutí

Často se chybně uvádí, že účinek sauny na hubnutí je nulový, protože vypocenou vodu po saunování opět doplníme. To je sice pravda, nesmíme ale zapomínat na to, že při saunování se zvyšuje srdeční tep, další energie je také vynaložena na ochlazení vnitřních orgánů. Podle článku v prestižním časopise Americké lékařské asociace člověk během 30 minut spálí až 600 kalorií. Proti klasické sauně není sice zvýšení srdečního tepu tak výrazné, přesto to ale vašemu spalování pomáhá. Je však nutné dodat, že sama o sobě vám žádná sebelepší sauna štíhlé tělo neudělá, k tomu je potřeba si především kontrolovat kalorický příjem.

5. Prevence a léčba zánětů

Díky zrychlenému oběhu krve, která obsahuje řadu léčivých látek, a zvýšené teplotě těla, je možné předejít mnohým zánětům.

6. Pročištění pokožky

Vylučovány jsou toxiny i přímo z pokožky – díky tomu je kůže jemnější, s krásně zdravým vzhledem.

 

Závěr: Je skvělé, že blahodárné účinky infrasauny mohou využít i lidé, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem. Sice narozdíl od finské sauny nedochází ke zvýšení tělesné teploty až ke 38 °C a následně tudíž k aktivizování imunitního systému a zrychlení látkové výměny, ale infrasauna je k tělu šetrnější a k nadměrnému pocení spojeného s vyplavováním škodlivin dochází také. Navíc je pořízení a provoz infrasauny snadnější. 

Certifikované obchodní podmínky dTest