Klasické a finské

AKCE - Doprava zdarma! při nákupu nad 2000 Kč

Akce - doprava zdarma při nákupu nad 2000 kč

PUR desky či Minerální vatu? Jedny z nejdůležitějších požadavků při stavbě sauny či parní kabiny jsou bezpečnost a dlouholetá životnost. Ty splňují oba druhy izolací. Samozhášivá minerální izolace skvěle drží teplo v sauně, PUR desky jsou zase lehčí a pevnější a mají větší odolnost vůči vlhkosti.  Oba druhy zamezují také riziku šíření případného požáru. Pokud si nejste jisti, jakou izolaci sauny zvolit, doporučujeme článek Jak si vybrat izolaci do sauny.

Pro komerční provozy požadavek na dokonalé zaizolování sauny platí dvojnásob. Proto nabízíme pouze prvotřídní materiál – pro finské sauny jsou to minerální desky o tloušťce min. 60 mm od finského dodavatele. Materiál je extrémně odolný proti požáru – jedná se o třídu „A1“.

Surovinou pro izolační desky je finský kámen, který se roztaví v pecích. Roztavený meziprodukt je pak přeformován na kamennou vlnu – materiál, který je známý pro svoje skvělé izolační vlastnosti. Navíc vyniká dlouhou životností a maximální požární ochranou.

Následně pak doporučujeme desky z obou stran opatřit hydroizolační ALU folií a mezery mezi jednotlivými deskami vyplnit ALU páskou se zvýšenou lepivostí pro dokonalou izolaci stěny sauny od vlhkosti.

Stejně kvalitní alternativou jsou PUR panely. Tyto tvrdé izolační panely neabsorbují vzdušnou vlhkost. Vzhledem k uzavřené buněčné struktuře tento materiál neabsorbuje ani nepřenáší vodu. Tato izolace je již z výroby opatřena odrazovou ALU vrstvou, takže potřebujete již jen ALU pásku na zacelení mezer. Izolace PUR o síle 30 mm má obdobné izolační vlastnosti jako minerální vata o síle 60 mm. Je to nejméně objemná izolace na trhu, která ušetří mnohdy vzácný prostor.

Proč je důležitá protipožární bezpečnost

Izolační řešení z kamenné vlny jsou bezpečnější a pohodlnější pro uživatele, ale i šetrné pro životní prostředí.  

Díky využití ohnivzdorných izolačních materiálů v budovách se jejich uživatelé mohou cítit bezpečněji a pohodlněji. Kamenná vlna je vyráběna z kamene, který není zápalný ani hořlavý. Kromě toho, že izoluje před teplem a hlukem, stejně účinně izoluje a chrání před ohněm. Kromě využití v tradičních konstrukcích je kamenná vlna používána i ve velmi náročných projektech za účelem zvýšení protipožární bezpečnosti. Jsou to projekty výtahů v budovách, krbů, komínů, výrobních  hal či letišť.         

Filtrování:


Cena

Řazení produktů

Izolace do sauny SaunaSatu, 30 mm (0,72 m2)

Cena: 326,88 Kč

Speciální izolace vyvinutá pro sauny - Kingspan SAUNASATU. Made in Finland, certifikace CE. Rozměry 30x600x1200mm,velmi dobré izolační vlastnosti certifikované PUR hmoty, které Vám ušetří místo v sauně. Již v malé síle 30mm má dostatečné izolační vlastnosti pro sauny. Podobné vlastnosti má vata avšak při dvojité síle. Izolační deska je opatřena fólií s odrazovou vrstvou hliníku na obou stranách panelů. Plocha jedné desky pokrývá 0,72 m2. Výhodou je prodejní min. množství, které činní 1ks desky.

Izolace pro sauny - desková minerální vata 60mm (4,8m2/bal)

Cena: 275,00 Kč

Minerální vata do sauny, samozhášivá - tloušťka 60 mm. Balík obsahuje 8 desek o rozměru 60x100cm. Celková plocha balíku je 4,8 m2. (cena za jeden balík, nelze prodávat po jedné desce). Originál od finské značky PAROC, specialisté na minerální izolační hmoty od roku 1930. Velkými výhodami jsou požární odolnost, nehořlavost, vysoká teplota tání vláken, výborná schopnost pohlcovat zvuk, vodoodpudivost - všechny výrobky jsou hydrofobizovány, stálost rozměrů i tvarů, mechanická odolnost a přirozená pružnost, biologická a chemická odolnost, paropropustnost.

Izolace pro sauny - desková minerální vata 80 mm (4,32 m2/bal)

Cena: 296,00 Kč

Minerální vata do sauny, samozhášivá - tloušťka 80 mm. Balík obsahuje 6 desek o rozměru 1200x600m. Celková plocha balíku je 4,32 m2. (cena za jeden balík, nelze prodávat po jedné desce). Originál od finské značky PAROC, specialisté na minerální izolační hmoty od roku 1930.

Izolace do sauny PAROC-desková minerální vata s hliníkovou folií, 80mm (4,32 m2/bal)

Cena: 255,00 Kč

Desková minerální vata, určená k tepelné, zvukové a protipožární izolaci plochých povrchů, stěn velkých nízkoteplotních nádrží, velkých energetických kotlů. Maximální provozní teplota od 350°C do 660°C podle objemové hmotnosti. Rozměr desky 1200x600mm, šířka desky 80mm. ALU vrstva by měla být nainstalována vnější stranou ze sauny.

Izolace do sauny PAROC-desková minerální vata s hliníkovou folií, 60mm (5,76m2/bal)

Cena: 216,00 Kč

Desková minerální vata z vlny kašírované vyztuženou hliníkovou fólií, určená k tepelné, zvukové a protipožární izolaci plochých povrchů, stěn velkých nízkoteplotních nádrží, velkých energetických kotlů. Maximální provozní teplota od 250°C do 550°C. Rozměr desky 1200x600mm, šířka desky 60mm. ALU vrstva by měla být nainstalována vnější stranou ze sauny.

Při souhrném nákupu
nad 2000Kč

Doprava zdarma

Certifikované obchodní podmínky dTest